Fedor Av Tallo behaald het NJ(B)CH

Deze zomer heeft Fedor Av Tallo het NJ(B)CH behaald, dit is het Noors Jachtkampioenschap Bandhund, wat hij verdient heeft door meerdere succesvolle jachtproeven te hebben gelopen op de Eland in Noorwegen.

Fedor heeft drie jachtproeven met een eerste prijs en meerdere jachtproef met een tweede prijs behaald wat voldoende is, naast de show resultaten, voor het Noors Jachtkampioenschap Bandhund. Dit is heel bijzonder voor een hond die weliswaar in Noorwegen geboren is, maar in Nederland opgegroeid, en niet heeft kunnen oefenen voor jachtproeven op de Eland, behalve dan in de korte periodes tijdens de zomervakanties als wij in Noorwegen waren. In 2019 heeft hij, 9 maanden oud, zijn eerste prijs behaald, in 2022 tijdens een tweedaagse jachtproef behaalde hij de eerste dag een tweede en de tweede dag een eerste prijs. En afgelopen zomer, in augustus, behaalde hij de laatste eerste prijs die hij nodig had voor zijn Noors Jachtkampioenschap Bandhund! Fedor is daarmee de enigste Noorse Elandhond buiten Scandinavië die deze jachtproeven met succes volbracht heeft en de titel NJ(B)CH mag dragen.

Fedor heeft dan ook met veel passie en inzet gewerkt!

Dorothee den Hartog